Menu

Pies i kot: jak uczynić je przyjaciółmi w tym samym domu?

2020-10-06
Pies i kot: jak uczynić je przyjaciółmi w tym samym domu?

Wśród zapalonych kociarzy i miłośników psów toczy się spór o to, które zwierzę jest lepsze - kot czy pies. Ci, którzy są za kotów, są pewni, że po prostu nie można znaleźć bardziej czułego i schludnego zwierzęcia. A miłośnicy psów są pewni, że pies jest najlepszym przyjacielem, z którym można spacerować i aktywnie spędzać wolny czas. Jest jeszcze inna kategoria miłośników zwierząt. Oba gatunki traktują jednakowo i są przekonani, że trzymanie ich w tym samym domu jest realne. Filmy wideo w Internecie pokazują ujęcia, na których kotka wychowywała szczenięta, a pies chroni kociątko przed jego bliskimi. Będziesz musiał zmierzyć się z trudnościami, których poziom zależy od wychowania i temperamentu zwierząt. Ale jest to całkiem możliwe, warto zdobyć się na trochę wysiłku. Czy tak jest naprawdę i jak łatwo jest uczynić kota a psa przyjaciółmi? Cóż, jeśli nie uczynić przyjaciółmi, upewnić się, że to współżycie będzie bezpieczne dla obojga.

Uwaga do kota i psa

Miłość i uwaga właściciela jest ważna dla każdego zwierzęcia. Nawet jeśli Twój kot jest dość czuły i nie przejawia agresji w stosunku do domowników, może mieć niejednoznaczne podejście do nowego członka rodziny w postaci psa. Przeczytaj jescze wpis "Koty przeciwko psów".

Jeśli przyprowadziłeś szczeniaka do domu, a dorosła kotka już mieszka w domu jako gospodyni, staraj się nie pozbawiać jej uwagi. A jeśli już zdecydowałeś się ściskać szczeniaka, zrób to w innym pokoju, w przeciwnym razie nie można uniknąć agresji.

Kot i pies

Ważne jest, aby poświęcić zwierzętom taką samą ilość uwagi. Graj i głaszcz jednocześnie zwierzęta. Poświęcając im taką samą uwagę, pokazujesz, że kochasz ich jednakowo.

Jedzenie dla psa i kota

Oba gatunki mają różne podejście do przyjmowania pokarmu. Pies zje wszystko, co zostanie przed nim postawione i nie pozostawi okruchów na później. Ale koty potrafią “rozciągnąć” posiłek przez długi czas i wracać do miski co pół godziny.

Tutaj pies może łatwo zapomnieć o przyzwoitości i zjeść suchą karmę dla kota. Aby tego uniknąć, karm zwierzęta w różnych pomieszczeniach, ale jeśli nie jest to możliwe, w różnych rogach. Kolejną pozycją będzie czas karmienia. Musi być jednoczesne.

Miejsce dla kota i psa

Pies i kot będą walczyć nie tylko o uwagę, ale także o miejsce w domu i miejsce na kolanach właściciela. W trakcie dogadywania się ważne jest, aby każde zwierzę miało miejsce, w którym będzie spokojne. Dla kota takim schronieniem będzie domek dla kota na wysokości, a dla psa podściółka.

Być może wkrótce zwierzęta będą spać razem i jeść z tej samej miski. Ale w praktyce nie zawsze tak jest. Jeśli zwierzęta są bardzo agresywne, należy je trzymać w różnych pomieszczeniach. W ten sposób nie będą widziały się nawzajem, ale będą czuły obecność.

Praktyczne wskazówki i triki dla właścicieli psów i kotów

  1. Jeśli w twoim domu nie ma jeszcze ani jednego zwierzęcia, ale jesteś gotów utrzymywać oba, weź je jako maluchów. Będzie im w taki sposób łatwiej nawiązywać przyjaźnie i nie będą mogli sobie nawzajem krzywdzić. Ale jeśli w domu mieszka dorosłe zwierzę, być może dorosły kot lub zwierzak będzie postrzegać dziecko jako własne dziecko i zaopiekuje się nim.
  2. Szczególnie agresywny temperament dorosłego kota lub psa jest bardzo trudny do przełamania. A jeśli Twój zwierzak jest nieprzyjazny dla członków rodziny i innych zwierząt podczas spaceru, lepiej nie zabierać do domu nowego zwierzęcia.
  3. Oceń swój codzienny rozkład dnia i ilość wolnego czasu. Być może po prostu nie będziesz miał wystarczająco dużo uwagi dla opieki nad futrzastymi przyjaciółmi.
  4. Pomyśl o odpowiedzialności za dwa życia. Po pierwsze, w okresach wakacyjnych będziesz musiał szukać miejsca, w którym możesz dołączyć swoją menażerię, a po drugie dobrze przemyśleć swój dzień. Na przykład, pies wymaga spaceru po ulicy kilka razy dziennie. A jeśli będziesz znikał w pracy, po prostu stracisz kontakt ze swoimi zwierzakami.
  5. Obserwuj zwierzęta we wczesnych stadiach. Przestudiuj także nawyki psów i kotów, korzystając z artykułów w Internecie i specjalnej literatury. Dowiedz się, jak reagują na radość, aprobatę lub złość.

Czy przemyślałeś wszystko i jesteś gotowy, aby umieścić kota i psa w domu? Jeśli tak, to życzymy powodzenia i cierpliwości, a w zoologiczym sklepie Unizoo znajdziesz przydatne produkty dla ogoniastych i wąsatych przyjaciół. A za wykonaną pracę zostaniesz nagrodzony radosnym szczekaniem i delikatnym mruczeniem.

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel